Çimse İş Sendikası Çimse İş Sendikası Çimse İş Sendikası Çimse İş Sendikası
Haberler

1 MAYIS 1 TÜRKİYE

1 MAYIS 1 TÜRKİYE
TÜRK-İŞ Konfederasyonu aldığı karar ile bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için merkez olarak Hatay'ı seçti.

Türk-İş'e bağlı Sendikalar, STK'lar, çok sayıda vatandaş ve ülkemizin dört bir yanından gelen emekçiler düzenlenen programa katıldı.

T.Çimse-İş Sendikası'nın büyük bir katılım sağladığı 1 Mayıs programı son derece coşkulu geçti.

Genel Başkan Zekeriye NAZLIM, Genel Sekreter Hasan EMER, Genel Mali Sekreter İbrahim YAĞŞİ, tüm şube başkanları ve bölge temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda Çimse-İş üyesi 1 Mayıs etkinliklerinde hazır bulundu.

Sabahın erken saatlerinde Şükrü Balcı Caddesinde toplanan kalabalık düzenlenen kortej ile birlikte yürüyüşe geçti ve İtfaiye Meydanındaki miting alanına ulaştı.

Mehter gösterisiyle doruğa çıkan coşku marşlar ve sloganlarla devam etti.

Programın açılış konuşmasını TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul KAVLAK yaptı.

Konuşmasında çalışma yaşamının güncel sorunlarına değinen KAVLAK, TÜRK-İŞ Türkiye emek hareketinin yıkılmaz kalesidir dedi.

TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu ile Başkanlar Kurulu üyelerinin hazırlanan platformda yerini almasıyla konuşmasına başlayan TÜRK-İŞ Genel Başkanı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramını kutladıktan sonra, Hatay'da olmalarının nedenini açıkladı.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, 2015'te Soma faciasına dikkat çekmek için Zonguldak'taydık, 2016'da birlik ve beraberliğimize vurgu yapmak amacıyla Çanakkale'ye gittik. Geçen sene ise demokrasi vurgusuyla Ankara'da yaptık 1 Mayıs'ı. 

Bu sene ise ulusumuzun meşru müdafaa hakkına dikkat çekmek ve Zeytin Dalı Operasyonu'na destek vermek amacıyla Hatay'dayız, dedi. Hatay'ın huzur ve barış kenti olduğunu vurgulayan ATALAY, burada kardeşliğin ve bir arada yaşama iradesinin umutları artırdığını söyledi.

Atalay'ın konuşmasının ardından düzenlenen program sona erdi.

Program sonunda Çimse-İş üyeleriyle bir araya gelen NAZLIM;

Değişen ve gün geçtikçe daha da zorlaşan dünya şartlarında emeğin ve emekçinin önemine dikkat çekti. Alın teri ve emekten daha kıymetli bir şey varsa o da canımızdan daha kıymetli olan vatanımızdır diyen NAZLIM, 1 Mayıs programının Hatay'da düzenlenmesindeki amaca vurgu yaptı.

Ordumuzun düzenlemiş olduğu başarılı operasyondan övgü ile söz eden NAZLIM, birlik ve beraberliğimizi bozmaya hiç kimsenin gücünün yetmeyeceğini belirtti.

Daha güzel bir Türkiye, daha güzel bir Dünya için Çimse-İş olarak üzerimize düşenin en iyisini yapmamız gerektiğinin altını çizen NAZLIM, heyecan ve aşkla çalışma temennisiyle herkesin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü tek tek tebrik etti.


1 MAYIS 1 TÜRKİYE1 MAYIS 1 TÜRKİYE1 MAYIS 1 TÜRKİYE1 MAYIS 1 TÜRKİYE1 MAYIS 1 TÜRKİYE1 MAYIS 1 TÜRKİYE1 MAYIS 1 TÜRKİYE1 MAYIS 1 TÜRKİYE1 MAYIS 1 TÜRKİYE1 MAYIS 1 TÜRKİYE1 MAYIS 1 TÜRKİYE1 MAYIS 1 TÜRKİYE1 MAYIS 1 TÜRKİYE1 MAYIS 1 TÜRKİYE

Çimse-İş Sendikası

Türkiye Çimse-İş Sendikası. Tüm Hakları Saklıdır.